TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA

Opisaną poniżej terapię po raz pierwszy zastosował w leczeniu niemiecki lekarz Franz Morell. W 1993 pierwsze egzemplarze trafiły do Polski.

Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje się w leczeniu uzależnień od nikotyny. Na terapię antynikotynową pacjenci zgłaszają się z niedopałkiem papierosa, który umieszcza się w elektrodzie detekcyjnej aparatu w celu analizy przez urządzenie rodzaju uzależnienia, na jakie chce się oddziaływać.

Rzucanie palenia jeszcze nigdy nie było takie proste! W czasie terapii dochodzi do eliminacji głodu nikotynowego. Palacze tytoniu zgłaszają się szczególnie chętnie, ponieważ jest to zabieg w pełni bezbolesny i bezinwazyjny. Nie ma skutków ubocznych i każdy palący może się mu poddać. Niezależnie od ilości wypalanych dziennie papierosów oraz okresu palenia metoda ta jest tak skuteczna, że czasem wystarczy jeden 15-minutowy zabieg. Głód nikotynowy ustępuje chwilę lub kilka, kilkanaście godzin po zabiegu. Najczęściej od następnego dnia rano chęci palenia już nie ma. Odruchowo zagląda się jeszcze w miejsca, w których przechowywane były papierosy, lecz odruch ten słabnie w miarę upływu czasu, a po mniej więcej 2 tygodniach ustąpi zupełnie. Zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny.

Ważne!

Efekt terapii antynikotynowej utrzymuje się nawet w towarzystwie osób palących. Bierne palenie jest w pełni bezpieczne i nie wyzwala potrzeby zapalenia. Dopiero aktywnie wypalony papieros spowoduje nawrót głodu nikotynowego. Zatem najważniejszym zadaniem wszystkich poddających się temu zabiegowi jest niepozwolenie sobie nawet na jednego papierosa (za tydzień, dwa, czy nawet rok i więcej).

Terapie antynikotynowe na terenie Białegostoku wykonywane są przez nas od wielu lat. Skuteczność sięga ok. 85%, zatem 8-9 osób z 10 zostaje wyleczona z nałogu!

Terapia nie ma skutków ubocznych. Jednak zaprzestanie dostarczania nikotyny oraz wzmożone wydalanie toksyn może spowodować takie przemijające reakcje, jak: posmak metaliczny, suchość w ustach, wzmożoną senność i potliwość, rozdrażnienie, osłabienie koncentracji. Powyższe objawy mogą utrzymywać się ok. 2 tygodni. Receptą na ich złagodzenie jest picie dużej ilośći płynów oraz częste kąpiele. Prosimy, aby traktować terapię antynikotynową jako formę pomocy w rzuceniu palenia, która wprawdzie wyeliminuje głód nikotynowy, ale nie zlikwiduje zachowań odruchowych, które są reakcjami wypracowanymi i utrwalanymi w ciągu wielu miesięcy czy lat przez samych palących. Dlatego też tylko oni sami mogą je opanować. Odruchy te nie są do końca kontrolowane i dla pełnego sukcesu potrzebna jest odrobina zdecydowania i samodyscypliny. Gdyby okazało się, że po kilku tygodniach czy miesiącach wrócą Państwo do nałogu, terapię należy jak najszybciej powtórzyć.

Waga pod kontrolą! Pacjent, który podda się terapii, a jest zaniepokojony możliwością przybrania masy ciała, może poddać się zabiegowi zmniejszającemu nadmierne łaknienie.

Skończ wreszcie z tym nieprzyjemnym i groźnym nałogiem! Rzuć palenie już dziś! Wpłynie to korzystnie na Twoje zdrowie oraz Twój budżet.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.